Aktuality

ruka 17. 7. 2015

Dne 5. 6. 2015 proběhl Festival čaje Polském Těšíně, kde byla beseda s Jarkou a paní režisérkou Markétou Nešlehovou ohledně života dětí v Kambodži. Naši aktivní adoptivní rodiče – manželé Navrátíkovi připravili výstavu fotografií z Kambodži. Materiál poskytla paní Eliška Chuchlová, paní Markéta Nešlehová a naše OS. Při akci se vybralo 380 Kč pro děti v sirotčinci. Všem, kteří se zapojili patří náš dík. Obzvláště výše jmenovaným.


ruka 10. 7. 2015

Fotky z nákupu ovoce pro děti. Peníze poslala Základní škola Kosaříská. Děkujeme za pomoc dětem.


ruka 23. 6. 2015

Děkujeme za pomoc všem adoptivním rodičům a zvláště těm, kteří pomáhají nad rámec projektu adopce na dálku a podporují i ostatní chudé děti i jejich rodiny (fotografie z pomoci jsou níže). Jedná se o adoptivní rodiče Kantorovi, Koutovi, Malí, Navrátíkovi a Stolzovi. Moc jim děkujeme a vážíme si jejich pomoci.


ruka 12. 6. 2015

Paní Markéta Nešlehová navštívila v dubnu sirotčinec. Fotografie z její cesty naleznete naleznete na stránkách historie pomoci. Video s pozdravem a poděkováním od dětí je nově ve videogalerii.


ruka 8. 6. 2015

Pan učitel angličtiny Seyha by byl ochotný vzít děti na výlet do vodního světa, aby si mohly užít také trochu zábavy. Výlet pro jedno dítě by stál 9 $ (225 Kč). V ceně by byla doprava autobusem, vstupenka do vodního světa a občerstvení. Pomozte nám prosím přispět na tento výlet, třeba i pro více dětí najednou – ne všechny děti jsou adoptovány. Výlet by se uskutečnil co nejdříve poté, až by se vybralo dostatek peněz.

Fotografie z výletu v roce 2014 Fotografie z výletu v roce 2014 Fotografie z výletu v roce 2014 Fotografie z výletu v roce 2014

ruka 24. 5. 2015

V říjnu se chystá do sirotčince jedna adoptivní maminka a ráda by cestovala s dalším adoptivním rodičem, což ale není podmínkou její cesty. Pokud by však měl někdo zájem, může kontaktovat některého ze členů sdružení.


ruka 6. 5. 2015

Dne 5. 5. 2015 měl jeden z adoptivních rodičů odlétat na návštěvu sirotčince a odvézt dárky dětem, které došly na adresu sdružení. Přesto, že vše bylo domluveno, bohužel věci nepřevzal a nemáme od něj žádné bližší informace. Neodpověděl na SMS zprávy a ani na e-maily. Poslední kontakt proběhl v sobotu 2. 5. s tím, že je v nemocnici, ale cesta a doprava do sirotčince platí.

Omlouváme se rodičům, kteří poslali balíčky pro děti, že nebudou doručeny tak, jak bylo plánováno. Budeme se co nejdříve snažit zajistit dopravení balíčků do sirotčince. Zatím jsou v pořádku uloženy na adrese sdružení. Zde v aktualitách Vás budeme informovat jak se podařilo situaci vyřešit. Děkujeme za pochopení.


ruka 4. 5. 2015

Z peněz, které se vybraly na benefičním koncertu v kostele Nejsv. Salvátora – Akademické farnosti v Praze, se nakoupilo několik větráků, resp. ventilátorů pro děti. Dětem se tímto krokem zlepší podmínky v pokojích, protože tam místy bylo tam takové horko, že nemohly spát. Děti měly z nákupu větráků velkou radost. Dárcům děkujeme.


ruka 1. 4. 2015

Níže si můžete prohlédnou fotografie z jedné z prvních hodin na nově zakoupeném pianu, včetně nového videa ve videogalerii.


ruka 24. 3. 2015

Děkujeme paní MUDr. Stolzové, která navštívila sirotčinec začátkem března a předala dopisy a drobné dárky od rodičů dětem. Fotografie z její cesty naleznete na stránkách historie pomoci.


ruka 20. 3. 2015

Paní Markéta Nešlehová odlétá 14. 4. 2015 pracovně do Kambodži a navštíví i sirotčinec. Pokud rodiče chtějí, je možné poslat dopisy, fotky, malý dárek atp. na adresu sdružení nejpozději do 8. 4. 2015, aby mohlo být vše včas přeposláno.


ruka 19. 3. 2015

Adoptivní rodiče Navrátíkovi poslali pro děti peníze a za ty pan učitel Syeaha s děvčaty nakoupili ovoce. Děkujeme.

Nakoupilo se:

 • banány = 25 000 KHR (kambodžských rielů)
 • 5 kg pomerančů = 25 000 KHR
 • 5 kg plodů longanu (khmérské ovoce) = 25 000 KHR
 • 5 kg plodů sapodily (khmérské ovoce) = 25 000 KHR
 • Celkem = 100 000 KHR = 25 $


ruka 7. 3. 2015

Na stránce zážitků z cest si můžete přečíst podrobný popis jedné z návštěv sirotčince v Kambdoži. Tuto cestu uskutečnili adoptivní rodiče Eliška a Roman Chuchlovi v březnu 2014.


ruka 6. 3. 2015

5. 5. 2015 odlétá adoptivní rodič do Kambodži. Nabízí možnost odvézt a předat dopisy, případně dárky dětem v sirotčinci. Pokud chcete této nabídky využít, prosíme o zasílání dopisů a balíčků na adresu sdružení do 20. 4. 2015. Děkujeme.


ruka 3. 2. 2015

Jak jsme již informovali, použilo se 60 $ ze sbírky benefičního koncertu na nákup piana, a to i vzhledem k tomu, že děti projevily zájem o výuku na piano, především dívky – Sreynith Kong, Kongkea Choy, Sreyleap Oun a Sreymay Chhem. Výuka těchto dívek bude probíhat každý týden v sobotu pod vedením pana Seyhy Songa, který v sirotčinci vyučuje i angličtinu. Děti měly z koupě piana velkou radost a zájem o výuku projevily i další děti. Je to další pozitivní krok ve vzdělání a rozvoji dětí. Děti moc děkují sponzorům a adoptivním rodičům za podporu.

Vybírání piana Piano Casio CPS-201 Dívky Sreyme Chhem, Kongkea Choy, Sreyneit Kong a
         Sreylaph Oun s pianem Účet za piano

ruka 31. 1. 2015

Děkujeme panu Antonínu Dohnalovi, který v první polovině ledna navštívil sirotčinec. Dětem předal dopisy a dárky od adoptivních rodičů. Fotografie z jeho cesty naleznete na stránkách historie pomoci.


ruka 27. 1. 2015

26. 1. 2015 jsme obdrželi výtěžek benefičního koncertu, o kterém jsme Vás informovali na našich stránkách. Celkem se jedná o částku částku ve výši 17 599 Kč! Náš dík patří Akademické farnosti Praha kostelu Nejsv. Salvátora a všem dárcům. Vážíme si Vaší pomoci.

Finanční prostředky budou použity pro děti v sirotčinci především na nákup potravin. V sirotčinci jsou i hudebně nadané děti, a tak jsme se rozhodli použít 60 $ na nákup piana. To udělá dětem velkou radost.

O nákupech z výtěžku koncertu budeme průběžně podrobněji informovat.

V druhé půlce února se chystá navštívit sirotčinec jedna adoptivní maminka, která je ochotná vzít dětem dopisy. Pokud budete mít zájem, pošlete nám je na adresu sdružení.


ruka 9. 1. 2015

Dnes proběhla velká aktualizace databáze adoptovaných dětí v návaznosti na nově dodané seznamy dětí ze sirotčince. Celkem je si tak možné nyní na dálku adoptovat jedno z více než sto dětí.

Děti byly zároveň nově rozřazeny podle aktuálního věku v původních kategoriích mladších a starších dětí. Pokud tedy nevidíte svoje adoptované dítě v jedné z kategorií, pravděpodobně bylo přeřazeno do druhé.